Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky/ NEW

Příspěvky

Smoochy Boy Lion of Božetice

18. 1. 2018

Radostí s našimi leoními slečnami máme vskutku dost a dost, bohužel i smutné a nepěkné se nám nevyhýbá. I proto jsem se rozhodla před časem, pořídit si mrňousky. Olivce nebylo přáno a do chovu v ČR se nezapojí, malá Nellinka nám po všem potřebném k chovnosti snad radost ze štěňátek umožní, ale ony jsou tak malinké a veselé, že jsme neodolali a pořídili jim krásného špicího chlapečka,  opět z CHS Lion of Božetice, malého Smučíka. A dobře jsme udělali, veselo, hlasito a akčně je v našem domečku nyní opravdu velmi a Smučík si omotal nás všechny okolo svých huňatých tlapiček ...

takže  "Smoochy Boy Lion of Božetice"

je už bezmála 4 měsíce malý paša ve svém harému :)

dsc_5551.jpg

 

 

plánujeme krytí Ornellky a Ashanti

18. 12. 2017

dsc_7601.jpg

 

Aktualizace rubriky Štěňata

30. 11. 2017

dsc_2311.jpg

 

Aktualizace rubriky štěňata/puppies ...

18. 2. 2017

dsc_5581.jpg

 

Všem lidem dobré vůle přejeme krásný rok 2017

31. 12. 2016

1e8rj-11e-1.jpg

Rok 2016 se s námi loučí a jako každý odcházející rok přinesl něco krásného, něco méně, přinesl i odchody nám milých bytostí, ale zároveň i zrození nových životů.

Z pohledu psího budu ráda vzpomínat na chvíle vítěztví naší Ashanti, která se v tom kratičkém výstavním období stala šampionkou Slovenska a vítězkou klubové výstavy se získáním titulu Klubový vítěz. Vše se ale točilo kolem jejího krytí v Holandsku, hned tím lednovým neůspěšným, pak ale i tím červnovým, ze kterého se narodila 4 krásná štěňátka, která nyní dělají radost v nových rodinách. Do naší smečky přibylo další štěňátko, naše malé zrzavé štěstíčko, špicí slečna Nellinkaheart, se kterou se do společenského života zapojíme hned v únoru. Projeli jsme se Shanti daleké kraje, setkali se s mnoha přáteli, poznali mnoho nových a užili si veselé chvíle.

Jediné mé přání pro rok 2017 je, aby byl alespoň takový jako ten starý a v tom lidském žití, aby se mému synovi v březnu narodila zdravá holčička, která mne tak postaví rovnýma nohama i do řad "babiček".

Tedy milí moji, Vám všem přeji z Galaxy Oss krásný a veselý rok 2017 wink 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky/ NEW | Komentářů: 0

Krásné Vánoce ...

19. 12. 2016

img_2074.jpg

 

Vítej doma Nellinko ...

19. 11. 2016

dsc_3101.jpg

Do naší početné psí rodinky přibyla koncem září další oranžová psí holčička jménem

Ornellka Lion of Božetice, zástupce plemene německý špic malý. Pro nás je to od prvního okamžiku opět malé rozesmáté a velmi aktivní psí miminko a opravdu vůbec se s ní nenudíme.

Oliva je šťastná, že má doma sobě rovnou parťačku a kdo ví, jestli se pustím i druhou cestičkou, než tou s leonky.

Je to zkrátka opět jen o štěstí heart

 

A opět je vše při starém, tedy skoro ...

13. 11. 2016

2zxda-4vwt8-1.jpg

Období odchovu Sluníček je šťastně za námi. Vrh to byl velmi pohodový, štěňátka se vyvedla do krásy, ke spokojenosti mé, ale především svých nových páníčků, kteří pravidelně píší a posílají fotky. Tentokrát, jak si mnozí mysleli, nezůstala jediná holčička Dorotka doma u maminy Shanti, protože stav leoních princezen u nás je počtem 3 tak akorát na to, abych se jim zvládla věnovat tak, jak myslím, že je pro ně důležité. Tedy napřesrok, pokud bude štěstí s námi, zůstane holčička z vrhu "E". Více v rubrice štěňátka wink.

Takže Sluníčka naše kouzelná, přejeme hodně štěstí v nových domovech a věřím, že se co nevidět opět setkáme heart

 

Ashanti má štěňátka ...

29. 8. 2016

dsc_9762.jpg

Je u nás už týden veselo....

22.8. se má krásná Shanti stala maminou.

Máme 3 leoní chlapečky a jednu holčičku. Porodními vahami si špuntíci kompenzovali jejich počet a byli to hned pěkní cvalíci. Nyní po týdnu jsou všichni už na 1kg, jsou to roztomilé černohubky po mamině a už i barvou si dovoluji tipovat, že se povedou po svých rodičích a prarodičích, což bylo mojim cílem. Shanti je mamina jako fík, je velmi opatrná, aby nešlápla, nelehla nějak nešťastně a tak jsou Sluníčka s ní po celých 24hodin. Máme z nich velikou radost, kéžby i nadále vše běželo tak pohodově a s radostí. Bohužel pro všechny co chtěli štěnátko, či stále se zájmem volají a píší, musím napsat, že Sluníčka všechna jsou již rezervována.

 

a my už jdeme do finále ...

21. 8. 2016

dsc_9379.jpgJelikož po celý čas březosti Shanti šlo vše v naprosté pohodě, všechno jsme stihli nachystat tak, aby se malým leoním miminkům u nás líbilo, ani jsme se nenadáli a jsme u konce. Shanti se právě připravuje k porodu, no a já nezapomněla přemýšlet, jaké že to budeme pro náš vrh D  používat pojmenování. A tak budou po svém taťkovi, kterému doma říkají SUNNY, což znamená " sluneční", naši špuntíci vedeni v mé knize odchovů pod názvem

"SLUNÍČKA" .

Už se nemohu dočkat, až se nám vykutálí a já si poňuchňám další z tolik vyhlížených pravnoučátek mé Bonnie B. a prvních potomků mojí milované Ashanti...

heart

 

 

Ashanti čeká štěňátka :)

19. 7. 2016

13699515_1269083796442769_1503337736_o.jpg

Ačkoliv se naše Shanti od návratu z Holandska chová naprosto jinak, stala se z ní umazlená povalečka, která většinu dne spí a spí, přesto jsme po lednovém zklamání jeli na sono s obavami. O to víc jsem byla nadšená, když se malé bublinky na monitoru objevily a nám se dostalo té nejmilejší zprávy, na kterou jsem se tolik těšila.

Ashanti Canis Major Leo čeká štěňátka. 

Světlo světa by naši leoní špuntíci měli spatřit kolem 23. srpna.

Ashanti is pregnant, puppies expected on August.

 

Láska nebeská ...

23. 6. 2016

21.a 22.6.2016 jsme se s Ashanti vrátili opět do Nizozemí na krytí. Už v lednu jsem se do Sunnyho zamilovala a proto, ač jsem zvažovala všechny možné varianty, nic nedokázalo mé rozhodnutí nakonec změnit. Sunny, byť nyní bez kožíšku, je velmi pěkný leoní kluk, s roztomilým kukučem a výbornou povahou. Tentokrát jsme se původně vydali na delší dobu, ale průběh krytí, kdy se ti dva předvedli oproti tomu lednovému, jako naprosto zamilovaný pár, naší minidovolenou v Nizozemí zkrátilo. Krytí bylo přímo ukázkové a tak nyní je mojim velikým přáním, aby za 3,5 týdne USG ukázalo, že se já a i lidé, kteří čekají trpělivě se mnou, dočkáme malých bublinek na obrazovce a já  pravnoučátek mojí Bonnie, které jsem jí slibovala, ale bohužel nám nebylo přánocnp4zzdueaafnc_.jpg ...

 

KV MSKCHPL Zubří *

17. 5. 2016

13230686_10209347690870108_502818844_o.jpg

Tak nevím, jestli stále ještě nespím a nemám krásný sen....

Do Zubří jsme jeli s Olí a Shanti s přáním pěkného počasí a skvělé zábavy, což do puntíku vyšlo. Ale tento víkend byl neuvěřitelným úspěchem naší "malé" Shanti. V sobotu nastupovala do třídy vítězů spolu s dalšími 9ti fenkami. Posuzoval pan O.Vondrouš a ač jsem to opravdu nečekala, umístil Shanti na první místo se známkou V1 a CAC. Poté když se běželo o Klubovou vítězku, musím uznat, že Shanti běžela jako pírko a vůbec ne znuděně, jak to většinou bývá.

Tedy pro rok 2016 se naše Ashanti Canis Major Leo stala

KLUBOVOU VÍTĚZKOU MSKCHPL .

Nu a titul BOS nakonec vybíral pan M. Václavík a jeho oči opět skončily na Shanti. Radost jsme měli převelikou a všem, kdo nám u kruhu držel palce velmi děkuji, protože nyní vím, že to nebyl žádný sen heart

V neděli na další výstavě se Shanti ve třídě vítězů umístila se známkou V1 a CACem na prvním místě a mne velmi těší, že její posouzení od dvou rozhodčích je vskutku velmi podobné.

Na této jarní klubovce se předvedli i mnozí z vnoučat i pravnoučat Bonnie, velmi krásně bodovali a tedy suma sumárum  jsem šťastná jako ...

BLECHA laugh

 

Výstavní víkend na Slovensku

9. 5. 2016

dsc_3080.jpgNa Slovensko, do Lučence jsme se vydali se Shanti v letním oblečku. Ta můra si vylíná vždy, když se to hodí nejméně, ale co naplat, zajištěné ubytování již zrušit nešlo a tak jsme jeli zkrátka jen do počtu. O to větší radost mi Ashanti udělala hned v sobotu, kdy z kruhu v konkurenci dalších dvou pěkných leonek, odešla od polské rozhodčí Anny Kochan se známkou V1 a posledním potřebným CACem. Tímto Shanti splnila podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION.

Nu a v neděli, abychom měli ten víkend opravdu krásný si od srbského rozhodčího  Loziće Željka odnesla opět známku V1, CAC, ale posléze také CACIB a BOS. Víkend spolu s nádhernou přírodou, milým setkáním s vnoučaty mé Bonnie, Amorem a Afiou Lord of Leon, kteří na výstavě také velmi pěkně bodovali a jejich páníčky ... to vše udělalo z našeho víkendu v Lučenci opět vydařenou leoní akci. Mám z Ashanti velikou radost, ta uličnice nastoupila na místo po Bonče a ta by měla ze své vnučky určitě velikou radost.

 

miláček Shanti ...

14. 4. 2016

dsc_2531---kopie---kopie.jpg

S příchodem jara vždy nabírám na elánu a veselé mysli. O tu se po všech prohrách, odchodech mojich milovaných holek, Sindy, Adélky, Bonnie ...  starala v loňském roce především Ashanti. Je to rarach stále neskutečný, ač příští měsíc oslaví své 3. narozeniny. To ona mi dala na to nepěkné zapomenout, díky ní jsme zažili velmi rušný loňský rok, se spoustou přátel, výletů, cest a radostí. Dnes navíc, před pauzou v našem leoním společenském žití dorazil Shantině i diplom SKJ( Slovenská kynologická jednota)  a v něm stojí, že se to moje třeštiprdlo stalo pro rok 2015

2. nejůspěšnější představitelkou plemene a pohlaví .

Spolu s výsledkem z MVP v Salzburgu, kde jsme byli minulý víkend a Shanti byla ohodnocena speciálním rozhodčím rakouského klubu panem P. Cejnkem známkou V1 a titulem CACA  myslím, že by babička Bonnie byla na tu svou malou vnučku pyšná tak samě, jako jsem já.

 

Ashanti bohužel nyní štěňátka neočekává

11. 2. 2016

Pro všechny, kdo píší s dotazem jak jsme na tom, musím bohužel oznámit, že Shanti tentokrát štěňátka mít nebude. Velmi mne těší váš zájem a pro informaci uvádím, že krýt, ještě lépe připraveni, budeme koncem května tohoto roku.

 

Shanti - od štěňátka k ženichovi

26. 1. 2016

 

PF 2016

31. 12. 2015

1e8rj-11w-1.jpg  Krásný, pohodový, šťastný a hlavně plný zdraví  ... rok 2016  přejeme z Galaxy Oss všem Vám....  Pro nás bude nový rok hned od začátku hektický, Shanti si vše promyslela, usoudila, že nás opět překvapí a začala si nám holčička naše zlatá hárat. Tedy dnešním dnem začíná má příprava na cestu ... a kam? S naší Shanti se za pár dní vypravíme za naším leoním pánem klukem do Nizozemí laugh... jak je u mne zvykem a Shanti se mnou opravdu ve všem drží basu, bude vše opět docela na rychlo, ale snad to dáme, protože my jsme holky šikovné wink

 

sbohem Bonnie ...

10. 11. 2015

 2zxcq-avao-1.jpg R.I.P. Bonnie B. Bora z Milotiček
16.9.2003 - 10.11.2015
.... nejtěžší den, den loučení s tou nekrásnější leoní dámou nastal. Den, kterého jsem se tolik bála už velmi dlouho. Dnes ráno
navždy utichlo to nejkrásnější, nesmírně milující srdíčko mé Bonnie ... leoní dámy s velikým D. Bůh je mi svědkem, že jsme spolu bojovaly do poslední chvilky, ale věděla jsem dobře, že nyní už naposledy a marně ... svou nejdražší přítelkyni jsem musela nechat odejít. Jít za Adélkou a jejími ostatními dětmi, jít tam, kde jí je líp. Lásko moje, nemám slova, jak vypsat co cítím, jak moc se bojím toho, že nedokážu Tvůj odchod zvládnout, ale věř mi, že nikdy se naše duše nerozejdou ... Děkuji Ti za nejkrásnějších 12 let, co jsme spolu mohly jít životem ...

 

podzim u nás ...

5. 11. 2015

dsc_1176.jpgPodzim u nás je  poněkud hektický, stále je spousta práce kolem domu, tak trochu je to už i o přípravách na štěníky.... Stále ještě jezdíme po výstavách s přáteli, dá se říci, že Shanti, co nám konečně nahodila i kožíšek je moc šikovná a dělá mi velikou radost. Bonnie a Bellami jdou podzimem ve svém pomalejším tempíčku a s rozvahou, oproti naší "omladině". Zkrátka se nenudíme, v plánu máme ještě pár těch adrenalínků ve výstavních kruzích a pak se v lednu, či únoru rozjedeme na cestu za naším leoním panem vyvoleným ... už se moc těším heart

 

Club Show Leonberg - 27.9.2015

1. 10. 2015

12050653_10207599837254860_494444458_o-1-.jpg

S velikou radostí, pokorou a nadšením jsem letos s Ashanti vyrazila opět do kolébky leonbergerů, na klubovou výstavu Německého klubu. Letošní Leonberg nebyl tím, co jsem znala s Bonnie, leonků se zde sešlo "pouze" 187, nicméně výstava to byla jak jinak, než nádherná, jako ostatně pokaždé, když jsme do Leonbergu zavítali. Ashanti nastoupila coby druhá nejmladší do třídy šampionek. V  kruhu se tentokrát předvedla s naší milou Elenou Kraskovou z Ruska a obě dvě mi udělaly nesmírnou radost. Ač nedosáhly na stupně vítězů, ale v tak skvělé konkurenci šampionek z mnohých zemí se pranic neztratily a získaly známku VÝBORNÁ. Jejich předvedení v pohybu, v postoji i povaze bylo fantastické a já jsem pyšná. Pyšná na moje zlato-červené trdýlko, ale i na to, jak se Elena bravurně zhostila předvedení Ashanti. Pyšná méně jsem však byla, že naše dosti početná česká výprava pranic nedělala čest vlastenectví a tak skupinky se vesele tvořily tak, jak je zvykem na tuzemských výstavách. Posléze když si pročítám mnohé "povídání" třeba na FB, je opravdu pro mne s podivem, že mnozí, co do světa křičí cosi o leoním míru, neumí ani papulu otevřít na pozdrav a lidem, od kterých bych ten pozdrav ani snad  nečekala, nebylo zatěžko pozdravit i první, prohodit milé slovo a radovat se z úspěchu a to nemalého, z celé české výpravy ... njn, je s zajímavé, kam až jsme schopni zajít v lásce k leonbergerům ...

 

Krásné 12. narozeniny Bonnie ...

16. 9. 2015

 226267_212881215396371_5888052_n--1-.jpgKrásné 12. narozeniny Bonnie !!! Happy Birthday Bonnie !!!
.... zní to až neuvěřitelně pro mne, ale dnes se dožívá moje nejkrásnější leoní DÁMA Bonnie B. Bora z Milotiček  nádherných 12ti let!!! Nesmírně krásných 12 let jejího žití na tomto světě, kdy jde se mnou, mým životem a vskutku ho naplnila obrovským štěstím tak, jak se na leonka sluší. Přežila jediná o dlouhou dobu své sourozence, své i mnohé děti, ale udělala také šťastnými nespočet lidí, kterým dala svými odchovy mnoho radosti, štěstí a leoních přátelství. Díky Bonnie mám i já velmi mnoho kamarádů, mám nespočet nádherných vzpomínek, ale především obrovskou životní přítelkyni, která mi je vším, co jen leoní dáma může býti. Bonnie nyní už opravdu nekypí zdravím, nožky nás neposlouchají, očka nevidí, s cukrovkou statečně bojujeme už po 3 léta. Ale má milovaná Bonnie ví dobře, jak nesmírně jí miluji a proto se pere stále, co jí síly stačí. Lásko má největší, přeji Ti zdravíčko, víc ne, víc po mém boku nepotřebuješ, protože to ostaní Ti s velikým díkem budu obstarávat já ...

 

DUO DANUBE Bratislava 08/ 2015

23. 8. 2015

 

Nové fotky Olivky v galerii ...

3. 8. 2015

dsc_6647.jpg Olivka oslaví zanedlouho půlroční narozeniny ... velmi se změnila, z popelavého trpaslíčka se stává krásně oranžová malá pominka, její hyperaktivita je neskutečná, tak nějak se nezastaví celé dny a především ... miluje vodu. Svým způsobem je to prostě asi kachna křížená s pomeranianem, protože nyní v létě je veliká vzácnost vidět jí suchou. Je s ní veliká psina a holky se už dokonce naučily, že se to malé nic musí pěkně překročit, když jim poletuje mezi nohama, že jí tedy hold budou tolerovat ukrádání z misek a tak myslím, že nové kapitola Galaxy Oss se pomalinku začíná psát s tím, jak moc propadám kouzlu těchto pidi pejsků wink

 

Náš krásný den D ...

22. 7. 2015

dsc_5067--2---1-.jpgVýstavy v Mladé Boleslavi jezdíme docela pravidelně a ne jinak tomu bylo i letos. První "Bolka" byla lákadlem a zároveň velikou neznámou, jelikož posuzoval mladinký rozhodčí z Kazachstánu, pan Viktor Lobakin. Mladíček, ale přesto "drsný" a na mé oko i velice přísný. Tolik známek VD a i D jsem zažila za svou výstavní kariéru jen málokdy. Ashanti měla tentokráte svůj šťastný den a tak si ve tř. otevřené vybojovala známku V1 a i poslední titul CAC, který nám chyběl ... Tímto moje malá princezna, ve svých 26ti měsících splnila podmínky k přiznání titulu 

ČESKÝ ŠAMPION ...

a nejen nám dvounožcům, ale i své babičce Bonnie tak udělala nesmírnou radost. Shanti má opravdu na sobě naloženo za všechny  mé prohry, smutky s Amálkou, starosti s Bončou ... ale ona ví  dobře, jak moc v ní vkládám své naděje a tak mi je s oddaností a láskou plní. I tentokrát s námi byl náš Amulet úspěchu, malá Olivka a jako správný permoníček štěstí opět báječně zafungovala wink

Třešničkou na dortu bylo setkání s letitými přáteli, kteří mají vnučky Bonnie, Alexandru ( Celline Jökll) a Bubble DC ( Carolline Jökll) a já se ve skvělé společnosti nejen výtečně bavila, ale když jsem ty tři Bončiny vnučky fotila pěkně pospolu, řekla jsem si, že to vše, co dělám ...

má smysl ...

heart

 

Karlovarská krajská výstava psů / 12.7.2015

22. 7. 2015

dsc_4600--1-.jpgKarlovarskou výstavu jsem znala jen z fotek a tak jsme se letos s Ashanti vypravili také okusit lázeňsko-výstavní atmosféru. Výstavička byla malá, ale milá. Posuzovala paní Božena Ovesná, příliš nás ve vedru netrápila a Ashanti si od ní odnesla známku V1 a tituly Vítěz třídy a nakonec i Krajský vítěz smiley

 

Národní výstava Klatovy / 21.06.2015

22. 6. 2015

dsc_2670.jpg

Do Klatov to máme 15 minutek, tedy opět jsme nechyběli. Počasí bylo, krom jednoho deštíku skvělé pro leonky na vystavování a tak jsme si s Ashanti, opět coby nejmladší holčičkou ve třídě otevřené, zaběhly pro krásný posudek a známku V2 a res. CAC.

Vloni přesně na této výstavě jsem byla smutná a po čase, když vidím i fotky zpětně, si říkám, jak jsem mohla vůbec minulé Klatovy sebrat odvahu a vystavovat to nohaté, bezsrsté leoní nedochůdče.

Dnes už se Shanti umí směle postavit do kruhu s dospělými fenami a co mne opravdu těší je fakt, že její posudky a známky se ať už od zahraničních specialistů, nebo tuzemských rozhodčích pranic neliší a Shanti si tak pěkně pomalu, ale jistě, od loňské Evropské výstavy ...  pluje ve stejném tempu k úkolu nejmilejšímu, čímž snad v zimě budou naše leoní miminka ... heart

 

Club specialty show LG Bayern / 13.06.2015

14. 6. 2015

dsc_0703.jpgNa speciální výstavu zemské skupiny Bayern jsme se rozjeli víceméně proto, že to máme " za bukem" a nelitovali jsme. Výstava byla z velké části v obležení ruských vyfoukaných a upravených leonů, kteří jsou předváděni profesionáními handlery, což se odrazilo i ve tvářích "našňupnutých" německých vystavujících. A docela i chápu, protože když by náhodou nedejbože zapršelo, byl by rozdíl v normálně připraveném a do formy zn. ideál nafoukaném leonovi hned znát laugh. Věřím, že tento trend nenajde místo na leoních výstavách u nás, byla by to veliká škoda.

Ashanti nastoupila do třídy otevřené spolu s dalšími 14ti leonkami coby nejmladší leoní holka a od finského rozhodčího Olliho Kokkonena dostala velmi pěkný posudek, malou výtku, že by měla začít dbát na liini, protože už není "schlank" a nakonec i známku VÝBORNÁ. Radost jsem měla velikou a myslím, že Německo opět zanedlouho navštívíme, protože německé výstavy a zvláště ty klubové se mi velmi líbí ...

 

nové fotky Olivie ...

2. 6. 2015

a993cc7a042674aa54b3fa32b97a6f3c.jpgOlivka nám dělá radost již dva měsíce. Musím říci, že "pomík" je naprosto jiný, okouzlující, vzpurný, paličatý, umazlený a hlavně rychlý, no a já se stále učím novému. Leon je leon, avšak Oliva má nesmírné kouzlo a já jsem velmi ráda, že jsem si na "domácí půdě" tuhle hočičku prosadila a tím dala své rodině další kus radosti ... protože ta malá zrzka si ty moje chlapy zvádla naprosto dokonale ochočit laugh

 

Klubová výstava KCHL

2. 6. 2015

11393487_1025329110810711_7195514291362637646_o--1-.jpgNa "českou" klubovku jsme jeli víceméně jen tak pro zábavu, kouknout jak si tu slávu umí užívat lidé z " konkurenčního" klubu. A věru musím uznat, že tato výstava byla jednou z velmi pěkných a to i díky nádhernému prostředí a po vydatném dešti, také krásnému počasí. Ashanti se navíc ani nenechala zahanbit a v nemalé konkurenci, ve tř. otevřené si vysloužila známku V4. Užily jsme si tedy opět milý den a už se moc těšíme na klubovou výstavu další, tentokráte zemské skupiny Bayern, do německého Mühldorfu ...

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »